Stenungsunds kommunvapen, länk till startsidan

Studie- och yrkesvägledning under sommaren 2021

Frågor om gymnasievalet till och med 15 augusti

Om du har frågor om ditt gymnasieval ska du i första hand kontakta studie- och yrkesvägledaren på den skola du har gått på. Om personen har semester kontaktar du istället en annan studie- och yrkesvägledare i listan nedan.

Från och med 16 augusti

Från och med den 16 augusti ska du som är antagen på en gymnasieskola istället kontakta studie- och yrkesvägledaren på den gymnasieskola du är antagen på vid frågor om ditt gymnasieval.

Ingen studie- och yrkesvägledare under vecka 28-30

Vecka 28-30 är det ingen studie- och yrkesvägledare i Stenungsunds kommun i tjänst men detta påverkar inte eventuella omval.

Lista över tillgängliga studie- och yrkesvägledare under sommaren

 

Studie- och yrkesvägledare i tjänst under sommaren

Vecka

Namn

Skola

Telefon

E-post

26 (28/6-1/7), 31, 32, 33

Eleonor Myhre

Nösnäsgymnasiet

0303-738156

eleonor.myhre@stenungsund.se

25, 27, 33

Carina Pedersen

Nösnäsgymnasiet

0303-738330

carina.pedersen@stenungsund.se

25, 31, 32, 33

Elisabeth Andersson

Nösnäsgymnasiet

0303-738181

elisabeth.andersson@stenungsund.se

25, 26, 27, 33

Lisa Carlström

Nösnäsgymnasiet

0730-258855

lisa.carlstrom@stenungsund.se

25, 26, 33

Louisiana Hanna

Stenungskolan

0727-032719

louisiana.hanna@stenungsund.se

25, 26, 33

Rebecka Apelqvist

Kristinedalskolan/ Grundsär 

0703-602941

rebecka.apelqvist@stenungsund.se

25, 26, 27, 32, 33

Malin Winberg

Stora Högaskolan

0702-542175

malin.winberg@stenungsund.se


Torsdag den 29/7 klockan 12-15 är Lisa Carlström tillgänglig för omval.

Senast uppdaterad av