Gå direkt till innehållet
Nösnäsgymnasiets logotyp, länk till startsidan

Elevhälsa

Hos elevhälsoteamet kan du få stöd och hjälp i din livssituation.

Psykolog

Staffan Ahlbom

Staffan Ahlbom

 

Telefon: 0303-73 26 81
Epost: staffan.ahlbom@stenungsund.se

Kuratorer

Clara Lunde

  • BA, EE, LL, IM, SPRINT, Anpassad gymnasieskola

Telefon: 0303-73 82 04
Epost: clara.lunde@stenungsund.se

Ann-Catrine Richardsson

  • BF, ES, FT, SA, VO, INP, INI


Telefon: 0303-73 81 77, 073-045 29 80
Epost: ann-catrine.richardsson@stenungsund.se

Emelie Wångblad

  • EK, HA, HT, NA, TE, GY-Ingenjör


Telefon: 0303-73 81 67
Epost: emelie.wangblad@stenungsund.se

Skolsköterskor

Helena Jansson

  • EE, LL, BA, EK, HA, HT, NA


Telefon: 0303-73 81 76
Epost: helena.jansson@stenungsund.se

Karin Hylander

  • IM-SPR, Anpassad gymnasieskola


Telefon: 0303-73 80 56
Epost: karin.hylander@stenungsund.se

Ulrica Roos-Lundgren

  • INI, INP, TE, GY-Ingenjör


Telefon: 0303-73 27 31
Epost: ulrica.roos-lundgren@stenungsund.se

Birgitta Iström

  • BF, ES, FT, SA, VO


Telefon: 0303-73 83 15
Epost: birgitta.istrom@stenungsund.se

Speciallärare

Karin Eneling

  • Speciallärare i svenska

Telefon: 0303-73 82 43
Epost: karin.eneling.wilske@stenungsund.se

Åsa Hildesson Nisén

  • Speciallärare i matematik

  • EK, HA,NA, INI, INP, TE

Telefon: 0303-738373
Epost: asa.hildesson@stenungsund.se

Ann Ulrén Svensson

  • Speciallärare i matematik

  • BA, BF, EE, FT, LL, SA, VO

Telefon: 070- 561 81 38 
Epost: ann.ulren-svensson@stenungsund.se

Specialpedagoger

Linda Fjellman

  • EK, NA


Telefon: 0303-73 88 01
Epost: linda.fjellman@stenungsund.se

Therese Westbye

  • BF, ES, FT, HA, SA, VO

Telefon: 0303-73 25 46
Epost: therese.westbye@stenungsund.se


Helen Thorsson

Helen Thorsson

  • Plug In

Telefon: 0303-73 84 88 Mobil: 0725-73 84 88
Epost: helen.thorsson@stenungsund.se

Susanne Roos

  • INI, INP, TE, GY-Ingenjör

Telefon: 0303-73 81 85 Mobil: 0724-53 81 85
Epost: susanne.roos@stenungsund.se


  • BA, LL, EE

Telefon: 0725-13 00 62
Epost:

Åsa Höjer

Telefon:
Epost: asa.hojer@stenungsund.se

Skolläkare

Dag Ström

Tidsbeställning hos skolsköterska

 

Kontakt

Nösnäsgymnasiet

Gymnasievägen 2
444 47 Stenungsund
Telefon 0303-73 80 80
expedition.nosnas@stenungsund.se

Senast uppdaterad