Stenungsunds kommunvapen, länk till startsidan

Kontakta oss gärna!

Behöver du få kontakt med en viss anställd, så bör du hitta honom eller henne i listan här nedan.

Pia Dahlin

Pia Dahlin

Skoladministratör
0303-73 86 50
pia.dahlin@stenungsund.se

Ingela Edvardsson

Ingela Edvardsson

Skoladministratör
0303 - 73 86 50
ingela.edvardsson@stenungsund.se

Randi Heiel Ekeborg

Randi Heiel Ekeborg

Studie- och yrkesvägledare
0303 - 73 03 04
randi.heielekeborg@stenungsund.se

Randi Heiel Ekeborg

Christina "Cicki" Antonsson

Studie- och yrkesvägledare
0303 - 73 03 04
christina.antonsson@stenungsund.se

Susanna Aronsson

Sandra Tedenby

Verksamhetschef
0303-73 02 62
sandra.tedenby@stenungsund.se

Susanna Aronsson

Mattias Göransson

Rektor skolenhet 1 (Hasselbacken)
0303-73 86 51
mattias.goransson@stenungsund.se

Jane Cervell

Jane Cervell

Rektor skolenhet 2 (Munkeröd & Nösnäs)
0303-73 28 24
jane.cervell@stenungsund.se

Lars Kastö

Lars Kastö

Utbildningsledare
0303-73 86 52
lars.kasto@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Louise Allansson

lärare driftteknikerutbildningen
louise.allansson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Mazen Arisheh

studiehandledare på arabiska
mazen.arisheh@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Marlene Brandin

Sfi-lärare
marlene.brandin@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Hanna Cardeira

lärare/sfi-handläggare
hanna.cardeira@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Natalia Concha Velasquez

Sfi-lärare
natalia.conchavelasquez@stenungsund.se

David Franzén

David Franzén

Sva & Engelska
0303-73 86 57
david.franzen@stenungsund.se

Anna.Karin Edvardsson

Anna-Karin Edvardsson

Sfi & Restaurangutbildning
0303 - 73 81 71
anna-karin.edvardsson@stenungsund.se

Anna Gruvander

Anna Gruvander

Lärare i matematik och fysik
0733 15 48 26
anna.gruvander@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Maria Hamnén

specialpedagog
maria.hamnen@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Hikam Hasan

studiehandledare
hikam.hassam@stenungsund.se

Magdalena Höglund

Magdalena Höglund

Vård & Omsorg
0303-73 00 20
magdalena.hoglund@stenungsund.se

Annika Högström

Annika Högström

Sfi-lärare
0303-73 25 17
annika.hogstrom@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Farzad Jelvezan

studiehandledare
farzad.jelvezan@stenungsund.se

Maria Jacobsson

Maria Jakobsson

Förstelärare (Sfi)
0303-73 00 40
maria.jakobsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Anna-Ritta "Annuka" Johansson

lärare i vård & omsorg
anna-riitta.johansson@stenungsund.se

Maria Johansson

Maria Johansson

Sfi-lärare
0303-73 25 17
maria.v.johansson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Kajsa Kruse

förstelärare (sfi)
kajsa.kruse@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Jenny Lundgren

Sfi-lärare
jenny.lundgren@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Mohammad Masoud

studiehandledare
0303 - 73 04 06
mohammad.masoud@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Henok Mahari Weldu

studiehandledare
henok.mehari-weldu@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Tobias Mikaelsson

lärare i matematik
0733 15 48 26
tobias.mikaelsson@stenungsund.se

Michael Molter

Michael Molter

Kockutbildning
0303-73 81 71
michael.molter@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Adis Nakicevic

förarutbildningen
adis.nakicevic@stenungsund.se

Kerstin Olofsson

Kerstin Olofsson

Lärare i matematik
0733 15 48 26
kerstin.olofsson@stenungsund.se

Marita Olsson

Marita Olsson

Specialpedagog och
särskild utbildning för vuxna
0303-73 82 71
marita.olsson@stenungsund.se

Mats Karlsson

Mikael Olsson

Samhällskunskap & sfi
mikael.olsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Sören Olsson

förarutbildningen
0303 - 73 29 85
soren.olsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Nazera Oudesho

studiehandledare på arabiska
nazera.oudesho@
stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Ilham Al Qwidat

studiehandledare
ilham.al-owidat@stenungsund.se

Helena Reuterswärd

Helena Reuterswärd

Sfi-lärare
0303-73 25 17
helena.reutersward@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Martin Rutgersson

lärare i matematik och historia
0733 15 48 26
martin.rutgersson@stenungsund.se

Abeer Saleh

Abeer Saleh

Studiehandledare på arabiska
abeer.saleh@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Glenn Svensson

förarutbildningen
0303 - 73 26 75
glenn.svensson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Maria Zackrisson-Andersson

Lärare i matematik (gy och gruv) och naturkunskap
0733 15 48 26
maria.zackrissonandersson@stenungsund.se

Britt-Marie Wallhult

Britt-Marie Wallhult

Förstelärare
0303 - 73 29 16
britt-marie.wallhult@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Sara Hellberg

sfi-lärare
sara.hellberg@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Mia Jonsson

sfi-lärare
mia.jonsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Tony Simmons

lärare i engelska och religion
tony.simmons@stenungsund.se

Bussförbindelser

Närmaste busshållplatser för respektive skola är

Hasselbacken: Ta bussen till hållplats Hasselbacken. Därifrån är det ca 500 meter att gå. OBS! Du kan spara tio minuter genom att kliva av redan vid hållplats Bergsvägen och gå tvärs över.

Nösnäs: Kommer du från Göteborg med buss kliver du av vid Nösnäsvallen och går cirka 300 meter. Kommer du via Stenungsunds station kliver du av vid hållplats Nösnäs och går 300 meter.

Munkeröd: Ta bussen till hållplats Hyvelvägen och gå 200 meter.

För aktuell information och tidtabeller se www.vasttrafik.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Parkering

Det finns inte många parkeringsplatser på Hasselbacken, men det finns några vid infarten (5 kronor per timme) och vid Kristinedalskolan (gratis). 

För er på Nösnäs finns gratis platser utanför E-byggnaden. På Munkeröd finns ett begränsat antal gratisplatser på baksidan.

Karta

Zooma ut och in i kartan efter behag, så ser du enkelt var vi finns. Om du behöver slå in adresserna i en GPS är det följande uppgifter som gäller:

  • Hasselbacken: Hasselbackevägen 76
  • Nösnäs: Nösnäsvägen 2
  • Munkeröd: Munkerödsvägen 4

Kontakt

Vuxenutbildningen i Stenungsund
Hasselbackevägen 76
444 44 Stenungsund
Tel: 0303-73 86 50
kommun@stenungsund.se

OBS! Du hittar oss även på Munkeröd

Munkerödsvägen 4
444 32 Stenungsund

Senast uppdaterad