Kontakta oss gärna!

Behöver du få kontakt med en viss anställd, så bör du hitta honom eller henne i listan här nedan.

Pia Dahlin

Pia Dahlin

Skoladministratör
0303-73 86 50
pia.dahlin@stenungsund.se

Ingela Edvardsson

Ingela Edvardsson

Skoladministratör
0303 - 73 86 50
ingela.edvardsson@stenungsund.se

Randi Heiel Ekeborg

Randi Heiel Ekeborg

Studie- och yrkesvägledare
0303 - 73 03 04
randi.heielekeborg@stenungsund.se

Randi Heiel Ekeborg

Christina "Cicki" Antonsson

Studie- och yrkesvägledare
0303 - 73 03 04
christina.antonsson@stenungsund.se

Susanna Aronsson

Sandra Tedenby

Verksamhetschef
0303-73 02 62
sandra.tedenby@stenungsund.se

Susanna Aronsson

Mattias Göransson

Rektor skolenhet 1 (Hasselbacken)
0303-73 86 51
mattias.goransson@stenungsund.se

Jane Cervell

Jane Cervell

Rektor skolenhet 2 (Munkeröd & Nösnäs)
0303-73 28 24
jane.cervell@stenungsund.se

Lars Kastö

Lars Kastö

Utbildningsledare
0303-73 86 52
lars.kasto@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Sara Afzelius

Lärare (vård & omsorg)
sara.afzelius@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Louise Allansson

Lärare (driftteknikerutbildningen)
louise.allansson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Jonas Andersson

Handledare (bussförarutbildningen)
jonas.andersson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Mazen Arisheh

Handledare
mazen.arisheh@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Marlene Brandin

Lärare (sfi)
marlene.brandin@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Anna-Lena Calås

Lärare (vård & omsorg)
anna-lena.calas@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Hanna Cardeira

Lärare (kockutbildningen)
hanna.cardeira@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Natalia Concha Velasquez

Lärare (sfi)
natalia.conchavelasquez@stenungsund.se

Anna.Karin Edvardsson

Anna-Karin Edvardsson

Lärare (kockutbildningen)
anna-karin.edvardsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Maud Fransson

Lärare (barnskötarutbildningen)
maud.fransson@stenungsund.se

David Franzén

David Franzén

Förstelärare (svenska som andraspråk)
david.franzen@stenungsund.se

Anna Gruvander

Anna Gruvander

Lärare (matematik)
anna.gruvander@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Maria Hamnén

Lärare (sve, eng & barnskötarutbildningen)
maria.hamnen@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Hikam Hasan

Studiehandledare (somaliska, amhariska, arabiska & urdu)
hikam.hassam@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Sara Hellberg

Lärare (sfi)
sara.hellberg@stenungsund.se

Magdalena Höglund

Magdalena Höglund

Lärare (vård & omsorg)
magdalena.hoglund@stenungsund.se

Annika Högström

Annika Högström

Lärare (sfi)
annika.hogstrom@stenungsund.se

Maria Jacobsson

Maria Jakobsson

Förstelärare (bussförarutbildningen)
maria.jakobsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Farzad Jelvezan

Studiehandledare (persiska & kurdiska)
farzad.jelvezan@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Anna-Ritta Johansson

Lärare (vård & omsorg)
anna-riitta.johansson@stenungsund.se

Maria Johansson

Maria Johansson

Lärare (sfi)
maria.v.johansson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Mia Jonsson

Lärare (sfi)
maria.jonsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Kajsa Kruse

Förstelärare (sfi)
kajsa.kruse@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Dan Lennvik

Handledare (lastbilsförarutbildningen)
dan.lennvik@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Karolina Lindqvist

Lärare (bussförarutbildningen)
karolina.lindqvist@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Catharina Lundblad

Lärare (vård & omsorg)
catharina.lundblad@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Jenny Lundgren

Lärare (sfi & svenska som andraspråk)
jenny.lundgren@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Mohammad Masoud

Studiehandledare (arabiska)
mohammad.masoud@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Henok Mahari Weldu

Studiehandledare (tigrinja)
henok.mehari-weldu@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Tobias Mikaelsson

Lärare (matematik)
tobias.mikaelsson@stenungsund.se

Michael Molter

Michael Molter

Lärare (kockutbildningen)
michael.molter@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Adis Nakicevic

Handledare (bussförarutbildningen)
adis.nakicevic@stenungsund.se

Kerstin Olofsson

Kerstin Olofsson

Lärare (matematik)
kerstin.olofsson@stenungsund.se

Marita Olsson

Marita Olsson

Specialpedagog &
lärare (svenska & särvux)
marita.olsson@stenungsund.se

Mats Karlsson

Mikael Olsson

Lärare (samhällskunskap, religion & sfi)
mikael.olsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Sören Olsson

Handledare (lastbilsförarutbildningen)
soren.olsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Nazera Oudesho

Studiehandledare (arabiska)
nazera.oudesho@
stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Ilham Al Qwidat

Studiehandledare (arabiska)
ilham.al-owidat@stenungsund.se

Helena Reuterswärd

Helena Reuterswärd

Lärare (sfi & engelska)
helena.reutersward@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Martin Rutgersson

Lärare (matematik & historia)
martin.rutgersson@stenungsund.se

Abeer Saleh

Abeer Saleh

Studiehandledare (arabiska)
abeer.saleh@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Shabnam Shik

Studiehandledare (persiska/dari)
shabnam.shik@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Tony Simmons

Lärare (engelska)
tony.simmons@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Glenn Svensson

Handledare (lastbilsförarutbildningen)
glenn.svensson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Benny Tapper

Lärare (driftteknikerutbildningen)
benny.tapper@stenungsund.se

Britt-Marie Wallhult

Britt-Marie Wallhult

Förstelärare (sfi, svenska & sva)
britt-marie.wallhult@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Maria Zackrisson-Andersson

Lärare (matematik & naturkunskap)
maria.zackrissonandersson@stenungsund.se

Bussförbindelser

Närmaste busshållplatser för respektive skola är

Hasselbacken: Ta bussen till hållplats Hasselbacken. Därifrån är det ca 500 meter att gå. OBS! Du kan spara tio minuter genom att kliva av redan vid hållplats Bergsvägen och gå tvärs över.

Nösnäs: Kommer du från Göteborg med buss kliver du av vid Nösnäsvallen och går cirka 300 meter. Kommer du via Stenungsunds station kliver du av vid hållplats Nösnäs och går 300 meter.

Munkeröd: Ta bussen till hållplats Hyvelvägen och gå 200 meter.

För aktuell information och tidtabeller se www.vasttrafik.se Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster..

Parkering

Det finns inte många parkeringsplatser på Hasselbacken, men det finns några vid infarten (5 kronor per timme) och vid Kristinedalskolan (gratis). 

För er på Nösnäs finns gratis platser utanför E-byggnaden. På Munkeröd finns ett begränsat antal gratisplatser på baksidan.

Karta

Zooma ut och in i kartan efter behag, så ser du enkelt var vi finns. Om du behöver slå in adresserna i en GPS är det följande uppgifter som gäller:

  • Hasselbacken: Hasselbackevägen 76
  • Nösnäs: Nösnäsvägen 2
  • Munkeröd: Munkerödsvägen 4

Karta Google Maps Länk till annan webbplats.

Kontakt

Vuxenutbildningen i Stenungsund
Hasselbackevägen 76
444 44 Stenungsund
Tel: 0303-73 86 50
kommun@stenungsund.se

OBS! Du hittar oss även på Munkeröd

Munkerödsvägen 4
444 32 Stenungsund

Senast uppdaterad