Information om coronaviruset (covid-19) »
Stenungsunds kommunvapen, länk till startsidan

Presskontakter och pressbilder

Här finns presskontakter och bilder för publicering i journalistiska sammanhang.

Kommunalråd och oppositionsråd

Porträttbild av Bo Pettersson. Han bär grå kavaj och rödrutig skjorta.

Kommunstyrelsens ordförande

Bo Pettersson (S)
0303-73 83 47
bo.pettersson@stenungsund.se

Porträttbild av Agneta Pettersson Bell. Hon bär en svart kavaj och en röd blus och har håret uppsatt i en fläta.

Kommunstyrelsens förste vice ordförande

Agneta Pettersson Bell (ST)
0303- 73 00 53
agneta.petterssonbell@stenungsund.se

Porträttbild av Maria Renfors. Hon har långt blont hår och är klädd i en svart kavaj och en ljusblå topp.

Oppositionsråd

Maria Renfors (M)
076-773 92 23
maria.renfors@stenungsund.se

Porträttbild av Katja Nikula. Hon har mörkt hår och är klädd i en svart kavaj och en blå topp.

Kommunfullmäktiges ordförande

Katja Nikula (S)
katja.nikula@stenungsund.se

Kommundirektör

Porträttbild av Kicki Nordberg. Hon har glasögon, halvlång brunt hår, och är klädd i en svart kofta och vit blus.

Kommundirektör

Kicki Nordberg
0303-73 83 20
kicki.nordberg@stenungsund.se

Sektorchefer

Sektorchef Stödfunktioner

Marcus Starcke
0303-73 83 24
marcus.starcke@stenungsund.se

Sektorchef Utbildning

Elisabeth Andreasson
0303-73 27 27
elisabeth.andreasson@stenungsund.se

Porträttbild av Rickard Persson. Han har glasögon, mörkt kort hår, och bär svart kavaj och grå skjorta.

Sektorchef Socialtjänst

Rickard Persson
0303-73 81 52
rickard.persson@stenungsund.se

Porträttbild av Daniel Jerling. Han har blont kort hår och bär en grå kavaj och rosa skjorta.

Sektorchef Samhällsbyggnad

Daniel Jerling
0303-73 25 86
daniel.jerling@stenungsund.se

Ekonomichef

Personalchef 

Kommunikationschef

Porträttbild av Hanna Freij. Hon har kort blont hår och bär en svart kavaj och en vit topp.

Kommunikationschef

Hanna Freij
0303-73 20 20
hanna.freij@stenungsund.se

Senast uppdaterad av 2020-05-14