Stenungsunds kommunvapen

Servicecenter

Telefon: 0303-73 80 80
Mail: expedition.nosnas@stenungsund.se
Sjukanmälan för elev: 0515-86931

 Hit vänder du dig med nedanstående ärenden:

  • Busskort
  • APL-ersättning
  • Elevdatorer, felanmälan och utkvittering
  • Skola24 Frånvarosystem
  • Vikarieanskaffning/frånvarande lärare
  • Passerkort
Eva Eriksson

Eva Eriksson
Servicesamordnare

  • Interkommunal ersättning
  • Inackorderingstillägg
  • Fakturahantering, ekonomi

Telefon: 0303-73 20 18
Epost: eva.eriksson@stenungsund.se

Anneli Englund

Anneli Englund
Ekonomihandläggare

  • Interkommunal ersättning
  • Fakturahantering, ekonomi

Telefon: 0303-73 29 06
Epost: anneli.englund@stenungsund.se

Övrig administration

Elevadministratörer

Anna Johansen

Anna Johansen Skolenhet 1 och 2 (Spår 1) 

  • BA, BF, ES, FT, IM, LL, SA, SPRINT, Gymnasiesärskolan
  • Dexterinloggning
  • Studieplaner
  • CSN
  • Betyg

Telefon: 0303-73 82 06
Epost: anna.johansen@stenungsund.se

Inger Hellqvist

Inger Hellqvist
Skolenhet 3 och 4
(Spår 2)

  • EE, EK, HA, HT, INI, INP, NA. TE, Påbyggnadsår TE
  • CSN
  • Nationella prov
  • Dexterinloggning
  • Studieplaner
  • Betyg
  • KA - Kommunala aktivitetsansvaret

Telefon: 0303-73 80 47
Epost: inger.hellqvist@stenungsund.se

Planeringsledare

Peggy Dausch

Peggy Dausch

  • Schemaläggning
  • Marknadsföring
  • Lokalfrågor

Telefon: 0303-73 28 36
Epost: peggy.dausch@stenungsund.se

Personaladministratör

Pernilla Mellander

Pernilla Mellander

  • Personalfrågor

Telefon: 0303-73 25 43
Epost: pernilla.mellander@stenungsund.se

Kontakt

Nösnäsgymnasiet

Gymnasievägen 2
444 47 Stenungsund
Telefon 0303-73 80 80
expedition.nosnas@stenungsund.se

Senast uppdaterad 2018-10-04